پارچه دیواری

پارچه ديواري چيست؟

پارچه ديواري نوعی پوشش از جنس مواد طبیعی مورد استفاده در پارچه و الیاف ویسکوز است که از این نوع پوشش در لوازم و وسایل مختلف منزل مثل مبلمان ، پرده و… نیز استفاده می شود؛ به همین دلیل دیوارپوش های پارچه ای هماهنگی بسیار مناسبی با دکوراسیون فضای داخلی دارند و زیبایی خاصی به فضای داخلی شما می بخشند.

جنس پارچه های دیواری چیست؟

پارچه های دیواری شامل طرح ها و رنگ های مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان پارچه های مخمل، ساتن، ابریشم، ژاکارد، کتان و چرم را نام برد. شما می توانید با توجه به جنس و سبک مبلمان انتخابی خود از پارچه ی هماهنگ با دکوراسیون منزل تان استفاده کنید.

مزایای پارچه دیواری 

از مزایای پارچه دیواری می توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد. طول عمر اکثر پارچه های دیواری به طور متوسط نسبت به کاغذ دیواری و رنگ بسیار بیشتر است، همچنین نصب پارچه دیواری مثل نصب کاغذدیواری بسیار آسان تر و سریع تر از نقاشی دیوار است و به دلیل استفاده از الیاف ویسکوز ضربات و فشارها را بر دیوار وارد نمی کند. ماندگاری و استحکام بالای دارد و  زیبایی خاصی را در دکوراسیون منزل ایجاد می کند.

پارچه ديواري مناسب چه فضایی است؟

دیوار پوش های پارچه ای به دلیل الیافی که در ساختار خود دارند برای فضای ساختمان مانند یک لایه ی آکوستیک عمل می کنند، بنابراین برای فضاهایی مانند اتاق تلویزیون، اتاق خواب ، نشیمن،  سالن های کنفرانس و… بسیار مناسب هستند. به طور کلی پارچه های دیواری به دلیل جنس و طرح شان برای دکوراسیون فضاهایی با سبک کلاسیک و لوکس بسیار مناسب هستند، همچنین به دلیل رنگ های نسبتا گرمی که غالب پارچه های دیواری دارند انتخاب آن ها برای دیوار پشت تخت در اتاق خواب مستر امروزه بسیار پر طرفدار است.

موارد مورد نیاز پیش از نصب

قبل از نصب و یا حتی تهیه ی دیوارپوش​ های پارچه ای باید برخی نکات را رعایت کرد. این نکات عبارتند از:

  • مواد مورد نیاز برای انجام را به مقدار کافی سفارش دهید، چرا که ممکن است در یک بچ متفاوت مواد بیشتری وجود داشته باشد.
  • پیش از نصب، دیوارکوب را به دقت چک کنید. به طور مسلم بعد از سه قد (درازا) مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت بروز مشکل، مشکلات کار بعد از استفاده از ۳ نوار (باریکه) پذیرفته نمی شوند.
  • قد یا درازای دیوارکوب ها را پیش از نصب از لحاظ سایه انداختن چک کنید. پس از استفاده از ۳ قد، مجدداً آن را از لحاظ سایه انداختن و مشکلات دیگر بررسی کنید. در صورت عدم رضایت کار را فوراً متوقف کنید و با فروشنده خود تماس حاصل فرمایید.

نگهداری

برای نگهداری از این پارچه هاي ديواري می توان از برس آهسته یا وکیوم استفاده کرد.

البته نباید فراموش کرد که این دستورالعمل ها صرفاً یک روش عمومی است، و نمی توان از آن برای هر نوع سطح و تحت هر شرایطی استفاده نمود. در صورت وجود هرگونه شک و شبهه، باید با فروشنده خود تماس حاصل فرمایید.